Zapraszamy do przyłączenia się do akcji na rzecz naszej Fundacji – „Kilometry dobrej energii” 30.08.2016r.

kilometry dobrej nadzieiNa zakończenie wakacji, 30 sierpnia, na Wyspie Słodowej odbędzie się niezwykłe wydarzenie promujące zdrowy styl życia i dobroczynność – „Kilometry dobrej energii”. Podczas akcji wrocławianie będą starali się pokonać jak najwięcej kilometrów na stacjonarnych rowerach, a tym samym ufundować sprzęt sportowy i wyprawki dla dzieci z Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży. Ponadto na Wyspie czekać będzie sporo dodatkowych atrakcji.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 na Wyspie Słodowej powitaniem rowerzystów, którzy dotrą do nas z Danii. Wrocław jest jednym z kilkunastu europejskich miast, które odwiedzają w ramach akcji Journey of Hope, której trasa prowadzi z Kopenhagi do Wiednia. Symbolicznie przekażą nam przejechane dotąd kilometry swojej podróży, a także rozpoczną akcję „Kilometry dobrej energii” na przygotowanych specjalnie rowerkach treningowych. Następnie każdy chętny będzie mógł wykręcić dodatkowe kilometry. Liczymy, że uda nam się wspólnie przejechać tysiąc kilometrów.
Dodatkowo na Wyspie czekać będzie wiele atrakcji. Dla uczestników, którzy przyjadą na Słodową na rowerach i poprą inicjatywę, przygotowane zostaną drobne upominki. Na miejscu będzie można także bezpłatnie oznakować rower oraz dokonać drobnych napraw w swoim jednośladzie. Trenerzy personalni doradzą, jak się odżywiać i trenować, by długo cieszyć się zdrowiem, a w konkursach prowadzonych ze sceny każdy będzie mógł wygrać nagrody – oczywiście prozdrowotne. Nie zabraknie też rowerowych kawiarenek, w których będzie można zaopatrzyć się w kawę lub lody. Ze sceny o godz. 18.10 zagra zespół „W stronę portu”, który uprzyjemni pobyt na Wyspie i kręcenie kilometrów.

Organizatorzy krajowi: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Fundacja Volunteers for Sport
Organizatorzy międzynarodowi: ISCA (International Sport and Culture Association), #JourneyOfHope #BeActive #NowWeMOVE
Partner krajowy wydarzenia: Fitness Academy Stare Miasto
Beneficjent: Fundacja Tobiaszki

Partnerzy

[logoshowcase cat_id="13"]