Spotkanie wigilijne w świetlicy Tobiaszki – relacja

W sobotę, 19 grudnia,  odbyło się nasze doroczne spotkanie wigilijne dla dzieci  i młodzieży ze świetlicy środowiskowej oraz ich rodzin.  W spotkaniu wzięło udział  ponad 200 osób: 105 Dzieci i Młodzieży, 86 Rodziców i opiekunów oraz 19 Wolontariuszy i Przyjaciół naszej fundacji.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Św. – pasterką, następnie goście podzielili się opłatkiem, wzięli udział w uroczystym obiedzie, dzieci i młodzież ze świetlicy zaprezentowały program artystyczny; odbyło się przedstawienie jasełkowe oraz świąteczny przegląd talentów.

Nie obyło się również bez wizyty Św. Mikołaja, który w tym roku odpowiedział na listy dzieci i młodzieży, przynosząc im prezenty.

W przygotowaniu tobiaszkowej wigilii, oprócz wolontariuszy systematycznie wspierających pracę fundacji, licznie wzięła udział nasza młodzież, kolejny raz udowadniając, że świetnie sprawdza się w roli organizatorów.

Jak co roku spotkanie było okazją do wspólnego przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, ale i do utrwalania tradycji związanych z tymi świętami.

Takie spotkania niewątpliwie integrują uczestników świetlicy, pozwalają lepiej poznać rodziców i rodziny dzieci i młodzieży, niejednokrotnie również zacieśniają więzi rodzinne; stanowią dodatkową okazję do dialogu i wspólnego spotkania się rodzin.

Serdecznie dziękujemy naszym Wolontariuszom, bez których organizacja tego spotkania nie byłaby możliwa. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom naszej Fundacji za wparcie, zarówno to materialne, organizacyjne, jaki to to okazane “dobrym słowem”.

Przekazujemy  również specjalne podziękowania dla Pracowników Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz Pracowników Firmy Nokia za nieocenioną pomoc w organizacji spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania wigilijnego – galeria

Partnerzy