business management essay conclusion vce essay topics essay on minor driving 250 words who do you address resume cover letter to sopranos final essay pearl farming business plan in india case study resource development case study pepsico

Projekty/akcje

Akcje i projekty fundacji

PÓŁKOLONIE LETNIE ORGANIZOWANE PRZEZ FUNDACJĘ TOBIASZKI

(OD 06 DO 31 LIPCA)

Ktoś mówił, że w tym roku wakacje za granicą będą niemożliwe? Na pewno nie dla Tobiaszków! Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem naszych półkolonii pn. “Tobiaszki bez granic”. Dla nas nie ma granic, ani żadnych ograniczeń, które mogłyby sprawić, że nie będziemy się dobrze bawić :)) W lipcu odwiedzimy: Grecję, Francję, Wielką Brytanię i Hiszpanię!! Jeśli jesteś zainteresowany przyłączeniem się do naszej podróży – ZAPRASZAMY!

HARMONOGRAMY ZAJĘĆ PODCZAS TURNUSÓW

*** PÓŁKOLONIE I TURNUS – GRECJA *** (naciśnij link)

*** PÓŁKOLONIE II TURNUS- FRANCJA ***  (naciśnij link)

*** PÓŁKOLONIE III TURNUS – WIELKA BRYTANIA *** (naciśnij link)

*** PÓŁKOLONIE IV TURNUS – HISZPANIA *** (naciśnij link)

grupa I – dzieci z klas 0 – III
grupa II – dzieci z klas IV – VI
grupa III – młodzież z od klas VII

Dokumenty do pobrania

KARTA ZAPISU NA PÓŁKOLONIE 2020

OŚWIADCZENIE COVID-19

RODO DEKLARACJA PÓŁKOLONIE 2020

zasady półkolonie 2020 – informacja dla rodzica

Wypełnioną kartę zapisu można wysłać na adres e mailowy: tobiaszki@interia.pl a w pierwszym dniu półkolonii przynieść oryginały.

Wszystkich, którzy chcą wypełnić kartę zapisu dziecka oraz oświadczenia w biurze fundacji prosimy o umówienie się telefoniczne nr tel 508 892 085


2018 r.

W lutym wzięliśmy udział w akcji “Bezpieczny internet”, organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Oto rezultaty naszych działań

2017

Kolonie letnie w TOBIASZKOWEJ WIOSCE OLIMPIJSKIEJ

Przed wyjazdem na nasze doroczne kolonie letnie otrzymaliśmy wielkie wyzwanie… a nawet powołanie! Powołano nas do reprezentacji i uczestnictwa w  wielkiej, wakacyjnej olimpiady. Oczywiście wszystkie dzieci i i młodzież zgodzili się na podjęcie zadania i od tej pory każdy już mógł czuć się jak prawdziwy olimpijczyk. Nasza wioska olimpijska znajdowała się w miejscowości Debrzno, w województwie pomorskim. Podczas 14-dniowego wyjazdu przeżyliśmy mnóstwo sportowych wyzwań, zabawy i nowych, ciekawych doświadczeń. W wypoczynku wzięło udział 75 dzieci w wieku szkolnym. Codziennie do walki o zwycięstwo zagrzewała nas maskotka olimpijska “Miś Ol”. Pierwszą i najważniejszą zasadą naszych igrzysk była zasada fair play. Jak wyglądała nasza wioska i my podczas prawdziwych wyzwań? Zapraszamy na relację  zdjęciową w galerii.

Wypoczynek dofinansowany był przez:

Gminę Wrocław oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

FERIE W KOSMOSIE

W tym roku polecieliśmy w kosmos! Codziennie inna planeta, codziennie nowe wyzwania, informacje i atrakcje. Pomieszczenia naszej świetlicy zamieniły się w wielką rakietę kosmiczna, która codziennie przenosiła nas na inną planetę. Odwiedziliśmy 5 planet naszego układu słonecznego i obiecaliśmy sobie, że to jeszcze nie koniec! Następne wyprawy będziemy organizować poza naszą galaktykę 🙂 Odwiedziliśmy planetarium we Wrocławiu (przy uniwersytecie wrocławskim) oraz w Chorzowie, byliśmy w aquaparku (na Marsie, gdzie sami przekonaliśmy się o tym, co ostatnio donosili naukowcy…na Marsie jest woda!).

W podróży w kosmos wzięło udział 84 dzieci i młodzieży. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy astronauta i dowiedzieć się wiele o kosmosie. Zdobytą podczas wspólnej zabawy wiedzę, dzieci z pewnością jeszcze kiedyś wykorzystają. Wszystkich chętnych do zobaczeni jak wyglądał kosmos w tobiaszkowym wydaniu zapraszamy do galerii zdjęć.

2016

FERIE W CENTRUM ROZWOJU I AKTYWNOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY – ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ

Naszą tobiaszkową tradycją stało się to, że co roku organizujemy tak zwane „ferie z fabułą”. Oczywiście motyw przewodni do samego końca nie jest znany dzieciom, dlatego pierwszego dnia niektóre z nich przybywają na zajęcia dużo przed czasem chcąc dowiedzieć się “w co będziemy się bawić” podczas ferii.

W tym roku dzieci wzięły udział w „Feriach w Akademii Policyjnej”. Zostały zorganizowane zajęcia sprawnościowe, edukacyjne, sportowe oraz gry i zabawy zespołowe. Uczestnicy odwiedzili również Komendę Miejską Policji, gdzie zapoznali się ze specyfiką pracy policjantów oraz techników policyjnych. W Akademii Policyjnej codziennie odbywał się apel, podczas którego „rekruci” otrzymywali kolejne zadania do wykonania. Uczestnicy podzieleni byli na grupy, pracujące w wydziałach: drogowym, śledczym oraz służb specjalnych. Wykonując zadania, oprócz dobrej zabawy, dzieci i młodzież nabywały, bądź utrwalały, wiedzę związaną z zasadami ruchu drogowego, szkodliwości używania środków psychoaktywnych oraz przepisów prawa polskiego.

Oprócz zajęć w Centrum, dzieci wzięły również udział w wyjściu do Aquaparku, gdzie bawiły się w policję wodną oraz w wycieczce do Podziemnego Miasta Osówki, gdzie zadaniem było rozwiązać zagadkę niczym z policyjnego „archiwum X”.

Zostały zorganizowane 2 turnusy ferii, w każdym wzięło udział ponad 40 dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

2015

Kiermasz Wielkanocny

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nasza fundacja rozprowadzała rękodzieła wykonane przez dzieci ze świetlicy, ich rodziców, seniorów z klubu Seniora “Nazaret” oraz naszych wspaniałych Wolontariuszy.  Kiermasz odbywał się w firmie HP oraz przy kościele pw. Św. Antoniego.

Całkowity przychód z kiermaszu przeznaczony został na zorganizowanie kolonii letnich dla dzieci i młodzieży.

kiermasz11 str


Zbiórka elektrozłomu

21 marca odbyła się kolejna zbiórka elektrozłomu, prowadzona na terenie osiedla Karłowice. Nasza fundacja w partnerstwie z zaprzyjaźniona firmą WastesSerwice zebrała od mieszkańców ponad 2,5 tony elektrozłomu.

elektorzbiorka1      elektro2
Ferie zimowe w świetlicy środowiskowej pn.  TELETURNIEJOMANIACY
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowane zostały 2 tygodniowe turnusy. W feriach zimowych wzięło łącznie udział 80 dzieci i młodzieży. Podczas wypoczynku zorganizowana została wycieczka w góry, wyjście do aquaparku i zwiedzanie telewizji wrocławskiej.
Motywem przewodnim wypoczynku były teleturnieje. Codziennie dzieci i młodzież brały udział w licznych grach i zabawach, konkurencjach i wyzwaniach.
10491240_762488903799643_3731218424656597866_n 10425056_761705800544620_3671566801798920037_n

2014


„Projekt EUREKA”

Czas realizacji: rok szkolny 2014/2015

W środy i czwartki nastolatkowie – uczniowie gimnazjum i liceum – mogą oprócz pomocy w odrobieniu zadań domowych z matematyki, chemii i fizyki, dowiedzieć się i  doświadczyć jak wiedzę zdobywaną w szkole można wykorzystać w życiu codziennym. Będzie dużo konstruowania, doświadczania, próbowania!

To proste! Młodzież przynosi swoje zadania domowe, odrabia je, a w drugiej części zajęć dowiaduje się gdzie można wykorzystać zdobytą właśnie wiedzę. Projekt możemy realizować dzięki nieocenionemu zaangażowaniu wolontariuszy – studentów oraz wykładowcy z Politechniki Wrocławskiej.

Serdecznie zapraszamy młodych do odkrywania matematyki, fizyki i chemii.

Zapraszamy również wolontariuszy, którzy chcieliby dołączyć się do projektu i przeprowadzić dla naszej młodzieży w ramach „Projektu EUREKA” np: cykl warsztatów,  pokazy, doświadczenia, itp.

EUREKA!!


Wolontariat Pracowniczy, czyli wolontariusze z banku CREDIT SUISSE z sektora General Counsel Centre of Excellence Wrocław na rzecz naszej fundacji.

8 października do naszej fundacji przybyło 15 osób, gotowych do pracy i zrobienia czegoś dobrego, całkowicie bezinteresownie. Wolontariusze wykonali m.in. wspaniałe kartki świąteczne, już z myślą rozprowadzenia ich w okresie bożonarodzeniowym. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na prowadzenie świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży. Oprócz wykonanych rękodzieł, nauki “naszych dzieci” nowej techniki robienia kartek, wolontariusze pomogli naszym najmłodszym w odrabianiu lekcji, wzięli udział w grach i zabawach sportowych.

Mamy nadzieję, że nie była to jednorazowa akcja i takie spotkania będziemy mogli powtarzać jak najczęściej.

podziękowania Credit S. strona


Co roku nasza Fundacja angażuje się w akcję “ Zbiórka Żywności dla najbardziej potrzebujących”. Młodzież ze świetlicy środowiskowej oraz wolontariusze naszej fundacji zbierają żywność w okolicznych supermarketach. Akcje zazwyczaj odbywają się przed  świętami. Kolejna zbiórka w której weźmiemy udział odbędzie się 3-4 października.

20141003_162202


Młodzież ze świetlicy środowiskowej, prowadzonej przez naszą Fundację, koordynuje akcje zbierania nakrętek dla Hospicjum. Dziękujemy za piękny dyplom i deklarujemy dalszą kontynuację akcji.

dyplom nakrętki


Wakacje z Tobiaszkami – “Asterix i Obelix” – misja Tobiaszki

W tym roku zorganizowaliśmy kolonie letnie dla 78 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat. Wyjazd odbył się od 16 do 29 lipca w Wałczu – przepięknej miejscowości nad jeziorem. Jak podczas wszystkich organizowanych przez Tobiaszki kolonii,  działo się wiele. Tym razem okazało się, że tak na prawdę pojechaliśmy do wioski Galów aby wesprzeć jej mieszkańców i zastąpić Asterixa i Obelixa. Dlatego też codziennie dzieci wykonywały specjalne zadania i misje, czasami nie było łatwo, ale się udało. Wioska została obroniona, a koloniści zdobyli wiele przydatnych umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z tego wyjazdu w naszej galerii: https://tobiaszki.pl/index.php .

Dziękujemy serdecznie tym, którzy wsparli nas w organizacji wyjazdu: wolontariuszom – wychowawcom podczas kolonii, darczyńcom, jak i tym, którzy wspierali nas dobrym słowem i uśmiechem 🙂 Bez Was ten wyjazd z pewnością nie był by tak wspaniały.

Kolonie letnie dofinansowane zostały przez Gminę Wrocław oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

logo duże gmina wrocław         logo duże wojewódzki fundusz ochorny środowiskaWFOŚ i Gospodarki Wodnej udzielił Fundacji dotacji w kwocie 9 940,00 zł


Ugotowani – I edycja

Mamy zwycięzców! “Ugotowani – I edycja Tobiaszkowa” rozstrzygnięta!.
Wczoraj ostatnia para serwowała swoje specjały. Na koniec uczty zostały otwarte koperty z przyznawaną punktacją…..
Zwyciężyli: Karolina i Adrian – BRAWO!
Kolejna edycja na pewno się odbędzie.
A młodzież jest teraz bogatsza o kilka przepisów kulinarnych oraz umiejętności współpracy i przyjmowania informacji zwrotnych od innych 🙂


Kiermasz wielkanocny

Tegoroczny kiermasz wielkanocny przebiegał w 2 etapach: w niedzielę palmową 13 kwietnia oferowaliśmy nasze wyroby przed kościołem pw. św. Antoniego, natomiast w dniach od 15 do 17 kwietnia zostaliśmy zaproszeni do firmy Hewlett-Packard, by wziąć udział w kiermaszu dla pracowników i zaprezentować nasze ozdoby.Wyroby kiermaszowe tworzone były przez dzieci, wolontariuszy i seniorów w czasie zajęć artystycznych w świetlicy i klubie seniora.


Elektrośmieci w rękach dzieci

Elektrośmieci w rękach dzieci to projekt ekologiczno-graficzny dla dzieci w wieku skierowany do dzieci w wieku 10-13 lat. Rozpoczął się 10 marca, a zakończy się w czerwcu 2014 roku. Uczestnicy poznają zasady ekologii, recyclingu odpadów elektronicznych oraz tworzenia materiałów promocyjnych i informacyjnych. Sami tworzą ulotki i plakaty dotyczące sposobów postępowania z elektrośmieciami. Finałem projektu będzie zbiórka elektrośmieci połączona z konkursem z nagrodami. Partnerem projektu jest firma Wastes Service Group.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław logo duże gmina wrocław


Cyrkowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży

W drugiej połowie lutego naszą świetlicą zawładnął cyrk. Przez 2 tygodnie półkolonii zimowych 90 dzieci bawiło się, uczyło sztuczek cyrkowych i spędzało miło czas. W programie obydwu turnusów znalazły się m.in. wyjście na lodowisko, do aquaparku oraz wycieczka do cyrku połączona z nauką sztuczek cyrkowych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu ferii. W szczególności składamy podziękowania naszym Przyjaciołom z International Friends of Wrocław oraz dziewczynom z inicjatywy społecznej: “Wrocław Szyje Charytatywnie”.


 2013

Spotkania wigilijne świetlicy i klubu seniora

W naszej fundacji czujemy się jak rodzina, dlatego w świątecznym okresie spotykamy się wspólnie przy wigilijnym stole. W tym roku były ku temu aż 2 okazje – wigilia dla dzieci ze świetlicy środowiskowej oraz ich rodzin oraz spotkanie wigilijne klubu seniora. Dzieci i młodzież, wraz z rodzinami oraz pracownikami fundacji i wolontariuszami spotkali się 14 grudnia. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której udaliśmy się na uroczystą kolację. Po posiłku dzieci z grupy teatralnej zaprezentowały przedstawienie jasełkowe “Osadżony”, a chwilę potem odwiedził nas św. Mikołaj przynosząc wszystkim podarunki. W spotkaniu udział wzięło ok. 250 osób. Natomiast seniorzy spotkali się na wspólne świętowanie 17 grudnia. Przy wigilijnym stole zasiadło ok. 50 osób: członkowie klubu seniora, pracownicy i wolontariusze. Odwiedził nas także Ojciec Fabian – proboszcz parafii pw. św. Antoniego. Czas upłynął w miłej atmosferze na rozmowach, wspólnym kolędowaniu i próbowaniu potraw przygotowanych przez seniorki.


Partnerzy

Skip to content