Projekty/akcje

Akcje i projekty fundacji

PÓŁKOLONIE LETNIE ORGANIZOWANE PRZEZ FUNDACJĘ TOBIASZKI

(OD 06 DO 31 LIPCA)

Ktoś mówił, że w tym roku wakacje za granicą będą niemożliwe? Na pewno nie dla Tobiaszków! Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem naszych półkolonii pn. „Tobiaszki bez granic”. Dla nas nie ma granic, ani żadnych ograniczeń, które mogłyby sprawić, że nie będziemy się dobrze bawić :)) W lipcu odwiedzimy: Grecję, Francję, Wielką Brytanię i Hiszpanię!! Jeśli jesteś zainteresowany przyłączeniem się do naszej podróży – ZAPRASZAMY!

HARMONOGRAMY ZAJĘĆ PODCZAS TURNUSÓW

*** PÓŁKOLONIE I TURNUS – GRECJA *** (naciśnij link)

*** PÓŁKOLONIE II TURNUS- FRANCJA ***  (naciśnij link)

*** PÓŁKOLONIE III TURNUS – WIELKA BRYTANIA *** (naciśnij link)

*** PÓŁKOLONIE IV TURNUS – HISZPANIA *** (naciśnij link)

grupa I – dzieci z klas 0 – III
grupa II – dzieci z klas IV – VI
grupa III – młodzież z od klas VII

Dokumenty do pobrania

KARTA ZAPISU NA PÓŁKOLONIE 2020

OŚWIADCZENIE COVID-19

RODO DEKLARACJA PÓŁKOLONIE 2020

zasady półkolonie 2020 – informacja dla rodzica

Wypełnioną kartę zapisu można wysłać na adres e mailowy: tobiaszki@interia.pl a w pierwszym dniu półkolonii przynieść oryginały.

Wszystkich, którzy chcą wypełnić kartę zapisu dziecka oraz oświadczenia w biurze fundacji prosimy o umówienie się telefoniczne nr tel 508 892 085


2018 r.

W lutym wzięliśmy udział w akcji „Bezpieczny internet”, organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Oto rezultaty naszych działań

2017

Kolonie letnie w TOBIASZKOWEJ WIOSCE OLIMPIJSKIEJ

Przed wyjazdem na nasze doroczne kolonie letnie otrzymaliśmy wielkie wyzwanie… a nawet powołanie! Powołano nas do reprezentacji i uczestnictwa w  wielkiej, wakacyjnej olimpiady. Oczywiście wszystkie dzieci i i młodzież zgodzili się na podjęcie zadania i od tej pory każdy już mógł czuć się jak prawdziwy olimpijczyk. Nasza wioska olimpijska znajdowała się w miejscowości Debrzno, w województwie pomorskim. Podczas 14-dniowego wyjazdu przeżyliśmy mnóstwo sportowych wyzwań, zabawy i nowych, ciekawych doświadczeń. W wypoczynku wzięło udział 75 dzieci w wieku szkolnym. Codziennie do walki o zwycięstwo zagrzewała nas maskotka olimpijska „Miś Ol”. Pierwszą i najważniejszą zasadą naszych igrzysk była zasada fair play. Jak wyglądała nasza wioska i my podczas prawdziwych wyzwań? Zapraszamy na relację  zdjęciową w galerii.

Wypoczynek dofinansowany był przez:

Gminę Wrocław oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

FERIE W KOSMOSIE

W tym roku polecieliśmy w kosmos! Codziennie inna planeta, codziennie nowe wyzwania, informacje i atrakcje. Pomieszczenia naszej świetlicy zamieniły się w wielką rakietę kosmiczna, która codziennie przenosiła nas na inną planetę. Odwiedziliśmy 5 planet naszego układu słonecznego i obiecaliśmy sobie, że to jeszcze nie koniec! Następne wyprawy będziemy organizować poza naszą galaktykę 🙂 Odwiedziliśmy planetarium we Wrocławiu (przy uniwersytecie wrocławskim) oraz w Chorzowie, byliśmy w aquaparku (na Marsie, gdzie sami przekonaliśmy się o tym, co ostatnio donosili naukowcy…na Marsie jest woda!).

W podróży w kosmos wzięło udział 84 dzieci i młodzieży. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy astronauta i dowiedzieć się wiele o kosmosie. Zdobytą podczas wspólnej zabawy wiedzę, dzieci z pewnością jeszcze kiedyś wykorzystają. Wszystkich chętnych do zobaczeni jak wyglądał kosmos w tobiaszkowym wydaniu zapraszamy do galerii zdjęć.

2016

FERIE W CENTRUM ROZWOJU I AKTYWNOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY – ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ

Naszą tobiaszkową tradycją stało się to, że co roku organizujemy tak zwane „ferie z fabułą”. Oczywiście motyw przewodni do samego końca nie jest znany dzieciom, dlatego pierwszego dnia niektóre z nich przybywają na zajęcia dużo przed czasem chcąc dowiedzieć się „w co będziemy się bawić” podczas ferii.

W tym roku dzieci wzięły udział w „Feriach w Akademii Policyjnej”. Zostały zorganizowane zajęcia sprawnościowe, edukacyjne, sportowe oraz gry i zabawy zespołowe. Uczestnicy odwiedzili również Komendę Miejską Policji, gdzie zapoznali się ze specyfiką pracy policjantów oraz techników policyjnych. W Akademii Policyjnej codziennie odbywał się apel, podczas którego „rekruci” otrzymywali kolejne zadania do wykonania. Uczestnicy podzieleni byli na grupy, pracujące w wydziałach: drogowym, śledczym oraz służb specjalnych. Wykonując zadania, oprócz dobrej zabawy, dzieci i młodzież nabywały, bądź utrwalały, wiedzę związaną z zasadami ruchu drogowego, szkodliwości używania środków psychoaktywnych oraz przepisów prawa polskiego.

Oprócz zajęć w Centrum, dzieci wzięły również udział w wyjściu do Aquaparku, gdzie bawiły się w policję wodną oraz w wycieczce do Podziemnego Miasta Osówki, gdzie zadaniem było rozwiązać zagadkę niczym z policyjnego „archiwum X”.

Zostały zorganizowane 2 turnusy ferii, w każdym wzięło udział ponad 40 dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

2015

Kiermasz Wielkanocny

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nasza fundacja rozprowadzała rękodzieła wykonane przez dzieci ze świetlicy, ich rodziców, seniorów z klubu Seniora „Nazaret” oraz naszych wspaniałych Wolontariuszy.  Kiermasz odbywał się w firmie HP oraz przy kościele pw. Św. Antoniego.

Całkowity przychód z kiermaszu przeznaczony został na zorganizowanie kolonii letnich dla dzieci i młodzieży.

kiermasz11 str


Zbiórka elektrozłomu

21 marca odbyła się kolejna zbiórka elektrozłomu, prowadzona na terenie osiedla Karłowice. Nasza fundacja w partnerstwie z zaprzyjaźniona firmą WastesSerwice zebrała od mieszkańców ponad 2,5 tony elektrozłomu.

elektorzbiorka1      elektro2
Ferie zimowe w świetlicy środowiskowej pn.  TELETURNIEJOMANIACY
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowane zostały 2 tygodniowe turnusy. W feriach zimowych wzięło łącznie udział 80 dzieci i młodzieży. Podczas wypoczynku zorganizowana została wycieczka w góry, wyjście do aquaparku i zwiedzanie telewizji wrocławskiej.
Motywem przewodnim wypoczynku były teleturnieje. Codziennie dzieci i młodzież brały udział w licznych grach i zabawach, konkurencjach i wyzwaniach.
10491240_762488903799643_3731218424656597866_n 10425056_761705800544620_3671566801798920037_n

2014


„Projekt EUREKA”

Czas realizacji: rok szkolny 2014/2015

W środy i czwartki nastolatkowie – uczniowie gimnazjum i liceum – mogą oprócz pomocy w odrobieniu zadań domowych z matematyki, chemii i fizyki, dowiedzieć się i  doświadczyć jak wiedzę zdobywaną w szkole można wykorzystać w życiu codziennym. Będzie dużo konstruowania, doświadczania, próbowania!

To proste! Młodzież przynosi swoje zadania domowe, odrabia je, a w drugiej części zajęć dowiaduje się gdzie można wykorzystać zdobytą właśnie wiedzę. Projekt możemy realizować dzięki nieocenionemu zaangażowaniu wolontariuszy – studentów oraz wykładowcy z Politechniki Wrocławskiej.

Serdecznie zapraszamy młodych do odkrywania matematyki, fizyki i chemii.

Zapraszamy również wolontariuszy, którzy chcieliby dołączyć się do projektu i przeprowadzić dla naszej młodzieży w ramach „Projektu EUREKA” np: cykl warsztatów,  pokazy, doświadczenia, itp.

EUREKA!!


Wolontariat Pracowniczy, czyli wolontariusze z banku CREDIT SUISSE z sektora General Counsel Centre of Excellence Wrocław na rzecz naszej fundacji.

8 października do naszej fundacji przybyło 15 osób, gotowych do pracy i zrobienia czegoś dobrego, całkowicie bezinteresownie. Wolontariusze wykonali m.in. wspaniałe kartki świąteczne, już z myślą rozprowadzenia ich w okresie bożonarodzeniowym. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na prowadzenie świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży. Oprócz wykonanych rękodzieł, nauki „naszych dzieci” nowej techniki robienia kartek, wolontariusze pomogli naszym najmłodszym w odrabianiu lekcji, wzięli udział w grach i zabawach sportowych.

Mamy nadzieję, że nie była to jednorazowa akcja i takie spotkania będziemy mogli powtarzać jak najczęściej.

podziękowania Credit S. strona


Co roku nasza Fundacja angażuje się w akcję „ Zbiórka Żywności dla najbardziej potrzebujących”. Młodzież ze świetlicy środowiskowej oraz wolontariusze naszej fundacji zbierają żywność w okolicznych supermarketach. Akcje zazwyczaj odbywają się przed  świętami. Kolejna zbiórka w której weźmiemy udział odbędzie się 3-4 października.

20141003_162202


Młodzież ze świetlicy środowiskowej, prowadzonej przez naszą Fundację, koordynuje akcje zbierania nakrętek dla Hospicjum. Dziękujemy za piękny dyplom i deklarujemy dalszą kontynuację akcji.

dyplom nakrętki


Wakacje z Tobiaszkami – „Asterix i Obelix” – misja Tobiaszki

W tym roku zorganizowaliśmy kolonie letnie dla 78 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat. Wyjazd odbył się od 16 do 29 lipca w Wałczu – przepięknej miejscowości nad jeziorem. Jak podczas wszystkich organizowanych przez Tobiaszki kolonii,  działo się wiele. Tym razem okazało się, że tak na prawdę pojechaliśmy do wioski Galów aby wesprzeć jej mieszkańców i zastąpić Asterixa i Obelixa. Dlatego też codziennie dzieci wykonywały specjalne zadania i misje, czasami nie było łatwo, ale się udało. Wioska została obroniona, a koloniści zdobyli wiele przydatnych umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z tego wyjazdu w naszej galerii: http://tobiaszki.pl/index.php .

Dziękujemy serdecznie tym, którzy wsparli nas w organizacji wyjazdu: wolontariuszom – wychowawcom podczas kolonii, darczyńcom, jak i tym, którzy wspierali nas dobrym słowem i uśmiechem 🙂 Bez Was ten wyjazd z pewnością nie był by tak wspaniały.

Kolonie letnie dofinansowane zostały przez Gminę Wrocław oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

logo duże gmina wrocław         logo duże wojewódzki fundusz ochorny środowiskaWFOŚ i Gospodarki Wodnej udzielił Fundacji dotacji w kwocie 9 940,00 zł


Ugotowani – I edycja

Mamy zwycięzców! „Ugotowani – I edycja Tobiaszkowa” rozstrzygnięta!.
Wczoraj ostatnia para serwowała swoje specjały. Na koniec uczty zostały otwarte koperty z przyznawaną punktacją…..
Zwyciężyli: Karolina i Adrian – BRAWO!
Kolejna edycja na pewno się odbędzie.
A młodzież jest teraz bogatsza o kilka przepisów kulinarnych oraz umiejętności współpracy i przyjmowania informacji zwrotnych od innych 🙂


Kiermasz wielkanocny

Tegoroczny kiermasz wielkanocny przebiegał w 2 etapach: w niedzielę palmową 13 kwietnia oferowaliśmy nasze wyroby przed kościołem pw. św. Antoniego, natomiast w dniach od 15 do 17 kwietnia zostaliśmy zaproszeni do firmy Hewlett-Packard, by wziąć udział w kiermaszu dla pracowników i zaprezentować nasze ozdoby.Wyroby kiermaszowe tworzone były przez dzieci, wolontariuszy i seniorów w czasie zajęć artystycznych w świetlicy i klubie seniora.


Elektrośmieci w rękach dzieci

Elektrośmieci w rękach dzieci to projekt ekologiczno-graficzny dla dzieci w wieku skierowany do dzieci w wieku 10-13 lat. Rozpoczął się 10 marca, a zakończy się w czerwcu 2014 roku. Uczestnicy poznają zasady ekologii, recyclingu odpadów elektronicznych oraz tworzenia materiałów promocyjnych i informacyjnych. Sami tworzą ulotki i plakaty dotyczące sposobów postępowania z elektrośmieciami. Finałem projektu będzie zbiórka elektrośmieci połączona z konkursem z nagrodami. Partnerem projektu jest firma Wastes Service Group.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław logo duże gmina wrocław


Cyrkowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży

W drugiej połowie lutego naszą świetlicą zawładnął cyrk. Przez 2 tygodnie półkolonii zimowych 90 dzieci bawiło się, uczyło sztuczek cyrkowych i spędzało miło czas. W programie obydwu turnusów znalazły się m.in. wyjście na lodowisko, do aquaparku oraz wycieczka do cyrku połączona z nauką sztuczek cyrkowych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu ferii. W szczególności składamy podziękowania naszym Przyjaciołom z International Friends of Wrocław oraz dziewczynom z inicjatywy społecznej: „Wrocław Szyje Charytatywnie”.


 2013

Spotkania wigilijne świetlicy i klubu seniora

W naszej fundacji czujemy się jak rodzina, dlatego w świątecznym okresie spotykamy się wspólnie przy wigilijnym stole. W tym roku były ku temu aż 2 okazje – wigilia dla dzieci ze świetlicy środowiskowej oraz ich rodzin oraz spotkanie wigilijne klubu seniora. Dzieci i młodzież, wraz z rodzinami oraz pracownikami fundacji i wolontariuszami spotkali się 14 grudnia. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której udaliśmy się na uroczystą kolację. Po posiłku dzieci z grupy teatralnej zaprezentowały przedstawienie jasełkowe “Osadżony”, a chwilę potem odwiedził nas św. Mikołaj przynosząc wszystkim podarunki. W spotkaniu udział wzięło ok. 250 osób. Natomiast seniorzy spotkali się na wspólne świętowanie 17 grudnia. Przy wigilijnym stole zasiadło ok. 50 osób: członkowie klubu seniora, pracownicy i wolontariusze. Odwiedził nas także Ojciec Fabian – proboszcz parafii pw. św. Antoniego. Czas upłynął w miłej atmosferze na rozmowach, wspólnym kolędowaniu i próbowaniu potraw przygotowanych przez seniorki.


Partnerzy