Praca z rodziną

Głównym celem pracy Fundacji Tobiaszki jest wspieranie rodziców i opiekunów w wychowaniu dzieci i młodzieży oraz pomoc w zorganizowaniu opieki dla dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Aby realizować ten cel, pracownik ds. rodzin, który jest odpowiedzialny za kontakt z rodziną, stara się pomagać w rozwiązywaniu różnego typu problemów, wskazywać właściwe postawy wychowawcze i zachęca do dojrzałej współpracy w wychowywaniu. Aby lepiej wspierać rodziny, utrzymuje stały kontakt z ich otoczeniem: szkołami, do których uczęszczają dzieci, placówkami pomocowymi, itp.

W ramach działań na rzecz rodziny prowadzona jest grupa samopomocy dla matek. Raz w tygodniu kobiety spotykają się, by wspólnie spędzić czas, odprężyć się podczas ciekawych zajęć (spotkania połączone z robótkami ręcznymi, dyskusyjny klub filmowy), ale również wspierać się wzajemnie w wychowaniu.


Serdecznie zapraszamy na RODZINNEGO GRILLA U TOBIASZKÓW.
Celem spotkania jest wzajemne poznanie i wspólne świętowanie początku jesieni.
W wydarzeniu wezmą udział dzieci z Centrum-Świetlicy Tobiaszki oraz ich rodziny.
W planie:
1. Grillowanie.
2. Mecz piłki nożnej lub innej – rodzice kontra dzieci (w razie niepogody odbędą się rozgrywki w piłkarzyki i tenisa stołowego).
3. Gry i zabawy.
4. Stworzenie banku pomysłów na przyszłą współpracę.Zapraszamy mamy

Wszystkie Mamy dzieci uczęszczających do świetlicy środowiskowej Tobiaszki zapraszamy na spotkania specjalnie przygotowane dla nich.      W każdy piątek od godz. 17:30 do 19:30 w świetlicy Tobiaszki: dobrze się bawimy, rozmawiamy, udzielamy sobie wsparcia, miło spędzamy czas, planujemy wspólne wyjścia i akcje.
Zapraszamy serdecznie wszystkie zainteresowane Mamy!

Na spotkania Wasze pociechy, nie tylko te zapisane do świetlicy, mogą przyjść z Wami – będą miały zapewnioną opiekę.


2014  r.

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży z naszej świetlicy środowiskowej na spotkanie  z cyklu  „RODZICE RODZICOM”, temat spotkania: „Słowa mają moc.”
• Wychowujesz i czasami nie wiesz co robić?
• Dziecko nie zachowuje się tak, jak tego oczekujesz?
• Odniosłeś sukces w wychowaniu?
• Poradziłeś sobie z jakimś problemem i możesz się podzielić swoim doświadczeniem w innymi?

 Każdy napotyka na jakieś trudności w wychowaniu. Każdy też odnosi w nim sukcesy. Podzielmy się własnym doświadczeniem! Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów aktywnie zaangażowanych w wychowywanie swoich dzieci na spotkanie, które odbędzie się dnia 21 listopada w godz. 17:30-19:30, w świetlicy środowiskowej Tobiaszki.

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 20. 11. Pytania, wątpliwości: s. Bożena, tel. 669893242.


W wyjeździe zorganizowanym dla “naszych rodzin” wzięły udział 43 osoby – 10 rodzin. Oprócz rekreacji i aktywnego spędzania czasu,  zorganizowaliśmy również warsztaty, podczas których rodzice dzielili się ze sobą przykładami trudnych dla siebie sytuacji wychowawczych  oraz pomysłami  na sposoby rozwiązywania ich.

Ten wyjazd udowodnił nam po raz kolejny, że wspólne wyjazdy łączą, dają możliwość skonfrontowania swojej wiedzy, doświadczeń, umożliwiają dzielenie się i czerpanie z doświadczeń innych.

Podczas wycieczki powstał również pomysł organizacji comiesięcznych spotkań dla rodziców  ze specjalistami/gośćmi specjalnymi.

Zdjęcia z naszego wyjazdy można zobaczyć w naszej galerii.


 

Już niebawem dzieci i młodzież z naszej świetlicy wraz ze swoimi rodzinami  wybiorą się na Weekendową Wycieczkę Rodzinną.

wycieczka rodzice

Partnerzy